English Version
 

Joomlaboard-Forum

 
Sados

Oklaski: 0  
Problem z programem po sieci - 2016/06/22 09:42 Witam

Pomagam od strony informatycznej znajomej, która prowadzi agencję ubezpieczeniową i przez ostatnie dwa dni nie mogę sobie poradzić z takim problemem. Otóż program Agent.m6 jest zainstalowany na komputerze z systemem Windows XP. Na drugim komputerze z systemem Windows 7 ten program jest uruchamiany po sieci i to właśnie z nim mam kłopot. Na "komputerze serwerze" program uruchamia się szybko, zaś na drugim komputerze uruchamianie trwa dobrą minutę albo i więcej. Z tego co znajoma mówiła kiedyś włączał się dużo szybciej. Dodatkowo na drugim komputerze ten program często się wiesza, zamula strasznie, czasem nie da się po prostu pracować. Komputer jest w miarę nowy (procesor i3, 4GB RAM). Co może być tego przyczyną? Mało pamięci RAM na serwerze (jest 2GB pamięci)?

Drugi problem też dotyczy drugiego komputera, gdzie agent.m6 działa po sieci. Podczas dodawania dokumentu ze skanera do istniejącej polisy po kliknięci w SKANUJ znika okienko skanowania wraz z postępem skanowania i pojawia się dopiero jak skończy skanowanie. Na "komputerze serwerze" okienko jest widoczne cały czas podczas skanowania dokumentu.

Dziękuję z góry za pomoc
  | | Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
admin

Oklaski: 8  
O:Problem z programem po sieci - 2016/07/10 15:06 Witam,

Proszę sprawdzić wersje programu AGENT.m6 (w o programie -> Informacje) na komputerze serwerowym i końcówce. Jeśli są różne to należałoby je ujednolicić, jeśli są takie same można sprawdzić na końcówce:
- w OPCJE programu jaki jest ustawiony zakres czasowy "przypomnień przy starcie programu" może jest tam ustawiony bardzo szeroki okres co przy dużej ilości polis może spowodować długi czas ich filtrowania

- ustalić czy na komputerze końcówce jest jakiś program antywirusowy, jeśli tak warto dodać w nim katalog programu (C:/AGENT.m6) do wyjątków

Skoro program działa sprawnie na komputerze serwerowym (tam gdzie jest jego baza) to problem spowolnień raczej nie jest zlokalizowany na tym komputerze, najpewniej źródło problemu jest na komputerze końcówce ewentualnie powodują je problemy działania sieci np. w sieci kablowej luźny kabel momentami nie stykający może powodować zawieszenie programu.

Co do skanowania to jeśli pyta Pan o okno dialogowe skanera to jego działanie zależne jest od sterowników samego skanera - warto zatem zaktualizować sterowniki posiadanego modelu skanera, być może to rozwiąże problem.

Pozdrawiamy,
Zespół m6
  | | Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
John2212

Oklaski: 0  
O:Problem z programem po sieci - 2022/05/17 09:02 When there is problem with program due to network then it must be because of the slow speed of connection or server is not good. NordVPN 3 Year Deal solves this issue by connecting you through a server with good speed and no errors.
  | | Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
:: Start   :: O Programie   :: Porady    :: Cennik   :: Pobierz   :: Forum    :: Kontakt
Ta strona używa plików cookies. Jeśli chcesz wiedzieć jak je wyłączyć kliknij
     kontakt
   tel.  717220060
   kom. 506089326
   Pn-Pt 10.00-17.00
 
   e-mail: info@m6.pl
gg: 3711640
  
    pobierz wersję DEMO
zamów program
 Zapomniałeś hasła?
Nie masz konta? Załóż sobie