English Version
 
Przypisz nazwie polisy druk formularza z TU i wydrukuj polisę na oryginalnym formularzu z TU Drukuj E-mail

Przykład praktyczny: Przypisz nazwie polisy druk formularza z TU i wydrukuj polisę na oryginalnym formularzu z TU

Rozwiązanie: Wejdź na stronę www.agent.m6.pl w dziale "Pobierz" odszukaj wybrany przez ciebie wzór formularza polisy. Ściągnij go i zapisz na swoim komputerze (zapamiętaj katalog w którym go zapisałeś). W programie AGENT.m6 w górnym menu wybierz Słowniki -> Nazwy polis. W otwartym okienku w segmencie "Wybierz towarzystwo ubezpieczeniowe" wskaż TU odpowiadające formularzowi jaki pobrałeś ze strony internetowej. W segmencie "Nazwa polisy" wskaż nazwę  odpowiadające formularzowi jaki pobrałeś ze strony internetowej. Następnie w tym samym oknie kliknij przycisk edytuj editewdit

W segmencie wzory druków w linii dotyczącej polisy kliknij ikonę dodania wzoru pobierz. W otwartym okienku wskaż lokalizacje pliku, który ściągnąłeś na swój dysk twardy ze strony www.agent.m6.pl zatwierdź plik przyciskiem "OK" a następnie kliknij zapiszsz i "Zamknij". Przypisałeś właśnie druk polisy do konkretnej nazwy polisy i TU.

 

W widoku polisy wybierz klienta posiadającego polisę o nazwie i w TU zgodnym z wybranym wzorem wydruku polisy. Podświetl tę polisę i kliknij przycisk

edytuj edit na górnej listwie narzędziowej. W otwartym oknie (rys. 1) wybierz zakładkę "Formularz polisy". W tym samym oknie kliknij ikonę edycji polisy edit. Otworzy się okno "Edycji polisy" (rys. 2). Część danych w tym oknie została wypełniona automatycznie na podstawie danych z bazy danych. Inne dane wprowadź ręcznie przy pomocy klawiatury klikając wcześniej na pola do wpisu (podświetlą się na żółto co oznacza możliwość dokonania wpisu).

 

Po wprowadzeniu wszystkich danych użyj ikony "Drukuj"  w celu wydrukowania wpisów na formularzu polisy. UWAGA - za pierwszym razem sugerujemy wydruk na kserokopii formularza w celu sprawdzenia czy państwa drukarka drukuje idealnie w polach na formularzu. Jeśli występują przesunięcia należy je zniwelować klikając na ikonę drukpolis4  z górnego menu i podając w mm o ile ma być przesunięty wydruk.

 

Rys. 1 Zakładka Formularz polisy w oknie dodawania/edycji polisy 

 

Rys. 2 Okno edycji/drukowania formularza polisy 

 

 
 
:: Start   :: O Programie   :: Porady    :: Cennik   :: Pobierz   :: Forum    :: Kontakt
Ta strona używa plików cookies. Jeśli chcesz wiedzieć jak je wyłączyć kliknij
     kontakt
   tel.  717220060
   kom. 506089326
   Pn-Pt 10.00-17.00
 
   e-mail: info@m6.pl
gg: 3711640
  
    pobierz wersję DEMO
zamów program