English Version
 
Zmiany w sposobie aktualizacji AGENTA.m6 PDF Drukuj E-mail

Wraz z dniem 2007-07-09 i wprowadzeniem wersji numer 3.6 programu AGENT.m6 zmianie ulega sposób jego aktualizacji. W pierwszej kolejności aby zaktualizowac program AGENT.m6 do wersji 3.6 należy zastosować dotychczasową procedurę tj. z działu POBIERZ na www.agent.m6.pl pobrać i zainstalować aktualizację do wersji 3.6. Po wykonaniu takiej czynności aktualizacje programu będą zachodzić automatycznie zgodnie z poniższym opisem:

Program podczas uruchamiania sprawdza przez Internet czy dostępne są nowe aktualizacje, jeśli tak razem z okienkiem LOGOWANIA wyświetlone zostanie okienko z opisem i historią aktualizacji (rys. 1)


 Rys. 1 Okno LOGOWANIA i okno AKTUALIZACJI

Aby zainstalować aktualizację program AGENT.m6 musi zostać zamknięty - kliknij przycisk ANULUJ w oknie logowanie.

W oknie AKTUALIZACJI kliknij przycisk POBIERZ. Komputer pobierze informacje o pliku instalacyjnym i zapyta Cię czy uruchomić bądź zapisać plik instalacyjny - wybierz URUCHOM i wykonuj polecenia otwartego instalatora aktualizacji. Podczas aktualizacji wszystkie dane z bazy danych pozostają niezmienione, dodawane są natomiast nowe funkcje programu lub poprawki.

Po zakończeniu aktualizacji możesz uruchomić program AGENT.m6 i rozpocząć pracę na zaktualizowanej wersji.

Nowe lub poprawione druki polis oraz wniosków opisane w oknie AKTUALIZACJI nie instalują się automatycznie, wymagają one pobrania z działu POBIERZ i ręcznego zainstalowania w SŁOWNIKACH RAPORTÓW.

Dla użytkowników wersji NET oraz iAGENT.m6 niektóre z aktualizacji wymagają dodatkowych czynności w postaci ręcznej aktualizacji serwera bazy danych - w takich przypadkach pojawi się informacja w oknie AKTUALIZACJI "konieczna aktualizacja SERWERA ". Opis jak zaktualizować serwer bazy danych znajduje się poniżej.

1. Usiądź przy komputerze głównym - tam gdzie zainstalowany jest serwer bazy danych i ZRESTARTUJ ten komputer
2. Po restarcie komputera wejdź na stronie www.agent.m6.pl do działu POBIERZ
3. Kliknij na link "Serwer bazy danych dla wersji NET" i dalej na ikonę POBIERZ aż pojawi się okienko pobierania pliku setup_srv.exe, w tym okienku wybierz URUCHOM
4. Poczekaj aż plik zostanie ściągnięty na Twój komputer po czym w oknie informującym o weryfikacji pliku ponownie wybierz URUCHOM
5. Otworzy się okno instalatora serwera, jeśli zainstalowałeś program w domyślnej lokalizacji (C:\Program Files\Agent m6 serwer) wystarczy, że w instalatorze będziesz wybierać przycisk DALEJ aż do zakończenia instalacji. Jeśli program AGENT.m6 zainstalowany jest w innym folderze niż zmień ścieżkę na odpowiedni folder. Uwaga na niektórych komputerach może pojawić się błąd treści "Delete File Code 5" należy go ominąć klikając na przycisk IGNORUJ.
6. W przypadku wersji NET oprócz serwera należy zaktualizować program AGENT.m6 na wszystkich stanowiskach

Wszystkie ważniejsze aktualizacje są opisywane na startowej stronie www.agent.m6.pl gdzie jest także dostępny link do historii aktualizacji.

Pojawianie się okna AKTUALIZACJI można wyłączyć zaznaczając pole "nie sprawdzaj dostępnych aktualizacji przy starcie programu" (rys.1). Aby ręcznie sprawdzić dostępne aktualizacje należy w menu górnym wybrać opcję O programie -> Aktualizacje.


Aktualizacje są darmowe w ciągu pierwszego roku liczonego od dnia zakupienia programu AGENT.m6. Po tym czasie można dokupić kolejny roczny okres dostępu do aktualizacji. Szczegóły dotyczące cen aktualizacji i formularz zamówieniowy można znaleźć na www.agent.m6.pl w dziale CENNIK.
 
 
:: Start   :: O Programie   :: Porady    :: Cennik   :: Pobierz   :: Forum    :: Kontakt
Ta strona używa plików cookies. Jeśli chcesz wiedzieć jak je wyłączyć kliknij
     kontakt
   tel.  717220060
   kom. 506089326
   Pn-Pt 10.00-17.00
 
   e-mail: info@m6.pl
gg: 3711640
  
    pobierz wersję DEMO
zamów program