English Version
 
Wersja Internetowa - iAGENT.m6 PDF Drukuj E-mail

Wersja programu  iAGENT.m6 umożliwia wykonywanie podstawowych funkcji jak tworzenie i przeglądanie danych klientów, pojazdów i polis poprzez Internetowe połączenie z bazą danych.

Praca przez Internet przy pomocy  iAGENT.m6 jest dostępna dla właścicieli programu AGENT.m6 w wersji START, PRO lub NET.

Aby bezpieczne i szybko łączyć się z bazą danych przez Internet należy dokonać instalacji programu  iAGENT.m6, programu Hamachi tworzącego bezpieczną sieć oraz programu Serwer Bazy Danych (dotyczy użytkowników wersji START i PRO nie posiadających serwera).

Zobacz tematy:
Instalacja programów w wersji START i PRO do pracy w Internecie
Instalacja programu w wersji NET do pracy w Internecie
Pobierz wersję DEMO programu iAGENT.m6
Zamów program iAGENT.m6

Po instalacji wymaganych programów i ich odpowiedniej konfiguracji wygląd uruchomionego  iAGENTa.m6 przedstawia rys. 1

clip0056
Rys. 1 Widok główny - zakładka "Osoby" w programie iAGENT.m6

Wyświetlane dane, w powyższym wypadku wszyscy klienci o nazwisku Kowalski, pojawią się dopiero po ich wyszukaniu czyli wpisaniu nazwiska "Kowalski" w polu Szukaj->Osoba->Nazwa i wciśnięciu klawisza ENTER bądź ikony clip0057.

clip0058Ikony z górnej listwy narzędziowej umożliwiają odpowiednio dodanie osoby, edycję danych podświetlonej osoby, usunięcie danych osoby oraz zamknięcie programu.

Przeciągając nazwę kolumny na żółty pasek powyżej można pogrupować dane na przykład wg miejscowości. Aby powrócić do widoku ogólnego należy przeciągnąć nazwę kolumny z żółtego paska na jej właściwe miejsce w tabeli (rys. 2)

clip0059
Rys. 2 Grupowanie danych przy pomocy żółtego paska

Podświetlenie wybranego nazwiska i przejście do zakładki POLISY spowoduje wyświetlenie wszystkich polis przypisanych do wybranego klienta (rys. 3).

clip0060
Rys. 3 Zakładka POLISY

W oknie edycji/dodawania polisy (rys. 4) dostępne są ikony clip0061, które pozwalają na pobranie magazynu w głównej bazie danych numerów polis, certyfikatów czy zielonych kart. Takie numery mogą być także wpisane ręcznie z klawiatury bez pobierania ich z bazy.

clip0062
Rys. 4 Okno dodawania/edycji polisy

 
 
:: Start   :: O Programie   :: Porady    :: Cennik   :: Pobierz   :: Forum    :: Kontakt
Ta strona używa plików cookies. Jeśli chcesz wiedzieć jak je wyłączyć kliknij
     kontakt
   tel.  717220060
   kom. 506089326
   Pn-Pt 10.00-17.00
 
   e-mail: info@m6.pl
gg: 3711640
  
    pobierz wersję DEMO
zamów program