English Version
 
Aktualizacja programu "Agent Ubezpieczeniowy" do nowej wersji "AGENT.m6" PDF Drukuj E-mail

Upgrade programu: Program AGENT.m6 (nowa wersja programu Agent Ubezpieczeniowy) instalujemy na dysku komputera w innym katalogu niż wersja poprzednia (domyślnie instalator podpowiada katalog c:\agent.m6). Po zakończeniu instalacji należy uruchomić program baza_upd.exe który znajduje się w katalogu programu AGENT.m6. W okienku które się pojawi należy wybrać opcję "Import bazy z wersji 2.x" i wskazać katalog w ktorym zainstalowana byla wersja poprzednia programu.

 .Konwersja  wersji sieciowej z serwerem baz danych

1. Wykonujemy kopię całego katalogu BAZA który znajduje się w katalogu serwera (domyślnie ​C:\Program Files/AU_Serwer). Kopię można wykonać zapisując katalog BAZA do innego katalogu (lub na inny dysk).

2. Instalujemy program AGENT.m6 z płyty CD na każdym stanowisku komputerowym. W czasie instalacji ważne jest aby nie podać tego samego katalogu w którym zainstalowana była wersja poprzednia programu (pozwoli to na zachowanie działającej starej wersji programu). Domyślnie wersja 3.5 instaluje się w katalogu „C:\AGENT.M6”.

3. Kopiujemy plik baza_upd.exe z katalogu nowego programu do katalogu serwera (domyślnie c:\program files\AU_serwer).

4. Teraz należy zrestartować komputer na którym zainstalowany jest serwer bazy danych i po restarcie (nie włączając żadnego programu AU) uruchomić plik baza_upd.exe z katalogu serwera.

5. Wybieramy opcję "Aktualizacja istniejącej bazy".

6. W czasie aktualizacji program może zadać kilka pytań w przypadku jeśli były wprowadzane polisy z tym samym numerem dla różnych ryzyk. W okienku które sie pojawi należy podać nazwę całej polisy i nazwy poszczególnych ryzyk.

7. Po zakończeniu aktualizacji można uruchomić nowy program "AGENT.m6" (i ew. zainstalować go na pozostałych stanowiskach).

    Po konwersji bazy danych programem baza_upd NIE wolno korzystać ze starego programu. Jeżeli zajdzie potrzeba powrotu do starego programu to należy usunąć zawartość katalogu BAZA a następnie wgrać do katalogu BAZA zawartość kopii z pkt 1.

 
 
:: Start   :: O Programie   :: Porady    :: Cennik   :: Pobierz   :: Forum    :: Kontakt
Ta strona używa plików cookies. Jeśli chcesz wiedzieć jak je wyłączyć kliknij
     kontakt
   tel.  717220060
   kom. 506089326
   Pn-Pt 10.00-17.00
 
   e-mail: info@m6.pl
gg: 3711640
  
    pobierz wersję DEMO
zamów program