English Version
 
Jak utworzyć kopię bazy danych - kopia bepieczeństwa Drukuj E-mail

Bardzo istotną czynnością przy prowadzeniu bazy danych jest sukcesywne wykonywanie kopii danych. Program posiada funkcję tworzenia kopii bazy (W górnym menu Plik->Kopia bazy danych). Korzystając z tej opcji można tworzyć kopię bazy danych na dowolnym dysku (nośniku) dostępnym w komputerze. Wskazane jest zapisywanie kopii na innym dysku niż ten, na którym działa program (zapobiega to utracie danych w przypadku sprzętowej awarii dysku). Doskonałym rozwiązaniem jest dokonywanie zapisu kopii bazy danych na przenośnych urządzeniach typu PENDRIVE.


Oprócz funkcji samodzielnego wykonywania kopii program automatycznie tworzy kopię na dysku na którym jest zainstalowany. Kopie te wykonywane są w podkatalogu archiwum. Ustawienia opcji automatycznego tworzenia kopii bazy danych są ustawiane w Opcjach -> zakładka Archiwum. Do wyboru są trzy tryby - po każdym zakończeniu działania programu,  raz na dzień  i wyłączenie automatycznego tworzenia kopii.

Kopie zapisywane są w cyklu miesięcznym tzn. tworzony plik otrzymuje nazwę równą numerowi kolejnego dania miesiąca, tak więc na przykład 1 czerwca tworzony jest plik o nazwie 1, który zastępuje plik utworzony 1 maja. Dzięki temu w katalogu archiwum zawarta jest historia bazy danych do 30 dni wstecz.


W przypadku wersji sieciowej tworzenie kopii bazy danych ustawiane jest w opcjach serwera na zakładce "Kopia bazy".


Odczytanie kopii archiwalnej jest możliwe w górnym menu Plik -> Odczytanie kopii archiwalnej.


W celu zarchiwizowania danych na płytach CD można zapisywać cały katalog Baza, który znajduje się w podkatalogu programu lub serwera lub też korzystając z opcji "Zapisz kopię bazę danych" zapisać kopię na dysku (tworzony jest pojedynczy spakowany plik) i utworzony plik nagrać na płytę.

 
 
:: Start   :: O Programie   :: Porady    :: Cennik   :: Pobierz   :: Forum    :: Kontakt
Ta strona używa plików cookies. Jeśli chcesz wiedzieć jak je wyłączyć kliknij
     kontakt
   tel.  717220060
   kom. 506089326
   Pn-Pt 10.00-17.00
 
   e-mail: info@m6.pl
gg: 3711640
  
    pobierz wersję DEMO
zamów program